Migracja do chmury

Chmura obliczeniowa to usługa IT, której popularność w biznesie rośnie coraz bardziej. Polega ona m.in. na udostępnianiu mocy serwerów, przestrzeni dyskowej lub oprogramowania - za pomocą internetu. Użytkownik nie musi kupować licencji lub inwestować w sprzęt IT. Może wynająć niezbędne zasoby w ramach comiesięcznego abonamentu i płacić dokładnie za to, z czego korzysta

Oferujemy możliwość migracji do chmury infrastrukturalnej (w modelu IaaS – Infrastructure as a Service, czyli infrastruktura jako usługa). Dzięki temu, nie trzeba kupować serwerów, macierzy, dysków i wielu innych urządzeń, aby cieszyć się wydajną i bezpieczną serwerownią. Możesz mieć serwerownię wirtualną, stworzoną na zasobach serwerów fizycznych, zlokalizowanym w centrum przetwarzania danych (data center).

Dobieramy zasoby chmurowe pod kątem optymalnej i wydajnej pracy Twoich systemów, a także zarządzamy usługą chmurową i monitorujemy jej działanie.

Współpracujemy ze znanymi, polskimi centrami przetwarzania danych, które udostępniają bezpieczne rozwiązania chmurowe.

Jawasoft - migracja do chmury

Wynajem profesjonalnych usług chmurowych w zakresie infrastruktury IT ma swoje zalety:
  1. Klient zyskuje dużą elastyczność w realizacji projektów, które wymagają zakupu nowego sprzętu IT, ponieważ rozwiązania chmurowe wdraża się znacznie krócej i można zmniejszać lub zwiększać zasoby w zależności od potrzeb i budżetów.
  2. Klient ma dostęp do nowoczesnej i aktualnej infrastruktury serwerowej centrum przetwarzania danych, którego zasoby są podstawą świadczenia usługi chmurowej.
  3. Dzięki redundancji, czyli zdublowaniu krytycznych dla usługi elementów takich, jak internet, czy zasilanie – klient nie musi się obawiać o ciągłość działania i dostępność usługi.
  4. Korzystając z usługi chmurowej klient zamienia dotychczasowe koszty inwestycyjne na koszty operacyjne usługi abonamentowej.
  5. Profesjonalna usługa chmury obliczeniowej w modelu wynajmu serwerów i przestrzeni, cechuje się wysokim poziomem zabezpieczeń przed nieuprawnionym dostępem.

Jeśli chcesz przenieść swoją dotychczasową serwerownię do chmury obliczeniowej lub zyskać więcej informacji na temat takiej migracji, to napisz do nas na handel@jawait.pl lub zadzwoń +48 501 030 431. Zaproponujemy najlepsze opcje.